LİG TAKİP SİSTEMİ

KKMTSD Lig Takip Sayfası


lig takipBildiğiniz üzere 2016/2017 Sezonu ile birlikte Lig Sayfamızda büyük bir değişikliğe gittik. Artık Lig sonuçlarını verdiğimiz sayfada gerek sonuçlarda gerekse takım ve oyuncu bilgilerinde çok detaylı verileri sunmaya başladık. Bu değişiklerin maç sonuçları, puan durumu gibi sayfalarda zaten farkındayız. Biz burada gözden kaçmış olabileceğini düşündüğümüz bazı ayrıntıları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

İki Takımın Maç Geçmişi
Haftanın maçları kısmında eğer henüz maç yapılmamışsa, skor kısmı boşsa yani, "_ - _" kısmına tıkladığınızda (örneğin bu hafta oynanacak olan Alarko Carrier - Ford Otosan maçına bakalım) iki takımın bu zamana kadar yapmış oldukları maçların istatistiklerini görebildiğinizi biliyor muydunuz?

 

mac gecmisi

 

 

 

Tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır ... 

 

 mac gecmisi 2


Puan Tablosu
• Puan Tablosunda takımların Galibiyet (G) ve Mağlubiyet (M) sütunlarındaki sonuçların tıklanabilir olduğunu biliyor muydunuz? Bu sütunlardan örneğin G kısmındaki sonuca tıkladığınızda o takımın kimlere karşı galip veya mağlup geldiğini direk olarak görebilirsiniz.

puan durumu

mac programi

mac programi 2

Takım İsimleri


Bildiğiniz üzere takım isimlerine tıkladığınızda ikonlar (gerek haftanın maçları gerekse puan tablosunda) altta açılan küçük kutucuklar var. Gelin bunların ne işe yaradıklarına bakalım.

team icon İkonuna tıkladığımızda o takımın oyuncularını görebiliyoruz. Ayrıca çıkan sayfada oyuncunun Galibiyet ve de Mağlubiyet sütunlarının da tıklanabilir olduğunu unutmayın!
calendar icon İkonuna tıkladığımızda takımın bütün sezon maçlarını topluca görebiliriz.
curve icon İkonuna tıkladığımızda takımın Grafik Eğrisi diye adlandırdığımız ve lig boyunca hafta hafta iniş ve çıkışlarını gösteren, diğer takımlarla karşılaştırabilmemizi sağlayan tabloya erişebiliyoruz.
teaminfo icon İkonuna tıkladığımda takımın bu zamana kadar hangi sezon ve gruplarda mücadele ettiğini görüyoruz.
mail İkonu bize takımın veya takımın bağlı olduğu kuruluş hakkında bilgi veren sayfayı getiriyor. Ligimizde mücadele eden kuruluşlar hakkında bilgi almak isterseniz bu sayfayı kullanabilirsiniz.
•  teamstats icon Bu ikon da bizi takım istatistiklerine götüren, takımın içeride ve dışarıda oynadığı maç sayılarını, galibiyet sayılarını, averaj durumlarını görebileceğimiz sayfamız.
clubplan icon Takımlarımızın hangi tarihler aralığında hangi maçları olduğunu görmek mi istiyorsunuz? O zaman bu ikon tam size göre!
rivals İşte en sevdiğimiz ikonlardan bir tanesi! Takımınızın bu zamana kadar hangi takımla kaç maç yaptığını, kaç galibiyet kaç mağlubiyet aldığını görmek mi istiyorsunuz? Doğru yerdesiniz…

 Bir sonraki yazımızda Lig Takip Sistemimizi incelemeye devam edeceğiz.

Görüşmek üzere...