Slider

KURULUŞLARARASI TURNUVA

EDIRNE1. Edirne `Bahaddin ERİŞ` Kuruluşlararası Açık İkili Takım Masa Tenisi Dostluk Turnuvası 28-29 Nisan 2018 Tarihlerinde Edirne Mimar Sinan Kapalı Spor Salonunda Yapılacak. 

Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Masa Tenisi İl Temsilciliği tarafından, İstanbul Kuruluşlararası Masa Tenisi Spor Kulübü Derneği ile birlikte Edirne bölgesi civarında Masa Tenisi sporunu yaymak, tanıtmak, sosyal dayanışma ve kaynaşmaya hizmet etmek, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu nun İki Milyon Kişiye Masa Tenisi Oynatıyoruz projesine katkıda bulunmak ve 2019 senesinde Federasyon öncülüğünde yapılması planlanan Uluslar arası Kuruluşlar Masa Tenisi Turnuvasının altyapısını oluşturmak amacı ile Kurum ve Kuruluşlararası Açık İkili Takım Masa Tenisi Dostluk Turnuvası düzenlenmiştir. 

Edirne de yapılacak olan birinci turnuva, Aslen Edirneli olan, geçmişte Öğretmenlik yapmış ve Okul Yöneticisi olarak emekli olduktan sonra amansız bir hastalık sonucu vefat ederek aramızdan ayrılan Değerli Büyüğümüz, Sevgili Öğretmenimiz Merhum Sn. Bahaddin ERİŞ anısına yapılacaktır. 

Bahaddin ERİŞ, İstanbul’da öğretmenlik yaptığı yıllarda halen Masa Tenisi camiası içinde faal olarak oynayan ve hizmet eden birçok kişiye bu sporu sevdirmiş ve kendiside uzun yıllar Kuruluşlararası Müsabakalarda yer alıp oynamıştır. Ali Ülker İlköğretim Okulunda Müdürlük yaptığı yıllarda öğrencilerine bu sporu aşılamış ve okullar arası maçlarda üst üste İstanbul ve Türkiye Şampiyonluğu yaşamıştır. 

Faal olarak Masa Tenisi oynayan, geçmiş yıllarda Milli Sporcu olmuş ve halen Türkiye Masa Tenisi Federasyonu nda Teknik Kurul da görev yapmaya devam eden, aynı zamanda Kocaeli Kuruluşları Masa Tenisi Spor Derneğinin kurulmasına öncülük edip başkanlığını yapan oğlu Murat ERİŞ'in altyapıdan yetişerek iyi bir Masa Tenisi sporcusu olmasını sağlamıştır.  

28-29 Nisan 2018 tarihlerinde Edirne Mimar Sinan Kapalı Spor Salonunda yapılacak olan turnuvaya tüm illerimiz ve komşu ülkelerimizin şartlara uygun takımları katılabilecektir. Turnuvanın kuralları ekli dosyada yer almaktadır.  

Talep olması halinde İstanbul'dan Edirne ye 27 Nisan Cuma günü saat 15.00 da Kozyatağı Carrefoursa otoparkından özel otobüs ile hareket edilecek olup 29 Nisan Pazar günü öğleden sonra dönülecektir.Konaklama ve diğer tüm konularla ilgili Organizasyon Komitesinden veya İstanbul Kuruluşlararası Masa Tenisi Derneğinden bilgi alınabilir. 

Saygılarımızla,

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile